Dnes je , svátek má
zavřít
Vašim požadavkům dosud neodpovídá žádné sportoviště. Můžete využít odkazu všechny sportovní možnosti ve Vašem okolí, kde naleznete seznam sportovišť v nejbližších městech.

Pomozte nám se zlepšit a dejte Vašemu oblíbenému centru, trenérovi či klubu tip na náš sportovní portál www.sportgo.cz

Highjump / cliffdiving

Highjump / cliffdiving podle krajů České republiky:
Vybrat kraj
všechny sportovní možnosti ve Vašem okolí chybí zde Vaše prezentace?

Několik slov o aktivitě Highjump / cliffdiving:

Cliffdiving je adrenalinový sport, při kterém jedinec skáče ze skály, rampy nebo jeřábu k tomu určenému do vody (moře, jezera, bazénu,...) s prováděním různých salt a vrutů.

Dle pravidel cliffdivingu, musí být voda pro dopad nejméně 5 m hluboká. Například ale na Havaji a v Mexiku skokani trénují skoky do vody hluboké okolo 3,5m!!! Dosažená rychlost při skoku se pohybuje v rozmezí mezi 75-100 km/h. Muži skáčou obvykle z výšky 20 – 30 metrů, ženy pak 18 – 25 metrů. Skokani při cliffdivingu musí dopadat co nejlépe zpevněni, kdyby závodník z této výšky spadl na záda, bylo by to jako kdyby dopadl ze 4 až 6 metrů na zem.

V České republice vzniklo roku 1999 občanské sdružení HIGHJUMP, které si klade za cíl podporovat a rozvíjet adrenalinový sport cliffdiving v ČR. Sdružení uspořádalo historicky první mistrovství republiky v Cliffdivingu v roce 2000.

Časté dotazy