Dnes je , svátek má

Parašutismus / tandemové seskoky

Parašutismus / tandemové seskoky podle krajů České republiky:
Vybrat kraj
všechny sportovní možnosti ve Vašem okolí chybí zde Vaše prezentace?

Několik slov o aktivitě Parašutismus / tandemové seskoky:

Parašutismus (anglicky skydiving) je adrenalinový sport, který spadá do leteckých sportů. Skládá se z výskoku z letadla, volného pádu, následného letu na otevřeném padáku a přistání.

Na seskok je parašutista vybaven tzv. padákovým kompletem, který je složen z hlavního a záložního padáku a postroje. Dále má parašutista kvalitní výškoměr, nůž (pro případné uvolnění ze zamotaných šňůr padáku) a pevnou kotníkovou obuv.
Samotný výskok z letadla může probíhat ve výškách od 700 do 4 000 metrů nad úrovní terénu. Seskoky z vyšších výšek zpravidla vyžadují speciální výstroj, např. kyslíkové masky.

Jakmile je letadlo v dostatečné výšce, zpomalí na 120-250 km/h, aby bylo parašutistovi usnadněno opuštění letadla. Po výskoku nastává volný pád, který končí otevřením padáku. Pro přistání si parašutista vybírá vhodný volný a přehledný terén.

Tandemový seskok je odvětví parašutismu, při kterém je pasažér připoután speciálním postrojem ke zkušenému parašutistovi, tzv.tandem-pilot. Tandem-pilot řídí celý průběh seskoku od výskoku z letadla, volného pádu, otevření a řízení padáku a bezpečeného přistání.
Před seskokem dostane pasažér krátkou instruktáž ohledně seskoku. Při tandemovém seskoku tak můžete zažít téměř minutový volný pád rychlostí 200km/h z výšky 4000m a přibližně deseti minutový let na padáku.

Časté dotazy